Pravidla pro návštěvy

Již na první schůzce našeho volného sdružení jsme se jednohlasně dohodli, že své působení na Hvězdárně Blatce nebudeme nijak utajovat a bude vítán každý zájemce o astronomii a zejména o astrofotografii.

Rádi přivítáme ať již zájemce o pokoukání na nebeské objekty z okolí bez vlastní techniky a zkušeností, tak  serióznější zájemce o strávení společné noci s námi, který si přiveze svoji vlastní astrotechniku a bude chtít využít našeho malého zázemí (připojit se na 220V, nebo se zahřát v přístavku) a na místní poměry relativně slušnou světlem málo znečištěnou oblohu.

Místa na ploše za zbrojnicí snad bude dost pro všechny a před zbrojnicí je dostatek parkovací plochy.

Základním dohodnutým pravidlem, je že případná návštěva se musí domluvit a být doprovázena jedním „klíčovým“ členem. Tito členové nebudou své klíče dále půjčovat. Potřebné kontakty naleznete v sekci „O nás„, případně zanechte vzkaz – komentář pod tímto článkem.

Zapůjčování soukromé techniky na hvězdárně se bude samozřejmě řídit pouze dohodou s jejím majitelem. Totéž platí pro použití trvale umístěných sloupů pro montáže EQ6. Logicky pokud nebudu plánovat v danou noc návštěvu hvězdárny nebudu nikomu bránit v použití svého sloupu.

Tak to by snad pro začátek stačilo.

Klíčový člen Pavel
 

2 komentáře u Pravidla pro návštěvy

  1. vabra napsal:

    Tak hlasim prvni navstevu do tohoto komentaroveho threadu..
    V sobotu 12/11 odpoledne pojedu zakopavat sloup pro montaz EQ6…

    Pavel

  2. Mirek Vintrich napsal:

    Závidím a také gratuluji k nalezení „ideálních“ prostror. Pokud by to bylo možné, někdy bychom se za vámi s kolegou přijeli podívat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>